• تلفن: 09120245185
  • ایمیل: info@mixology-molecular.com

درباره ما


میکسولوژی مولکولی 🍸یعنی تهیه نوشیدنی های مولکولی که مواد اولیه نوشیدنی ها را در سطح مولکولی مورد بررسی قرار میدهد و با بهره گیری از تکنیک های گاسترونومی مولکولی‌ به چهارچوب جدیدی از میکسولوژی دست پیدا می کند که هدف اون ارائه نوشیدنی هایی با طعم، حس، بافت و ظاهر متفاوت برای‌ مخاطبان می باشد.
اولین بار واژه ی گسترونومی مولکولار سال ۱۹۸۸ توسط نیکولاس کوِرتی فیزیکدان مجارستانی مورد استفاده قرار گرفت و در سال ۱۹۹۲ فیزیکدان فرانسوی هم هروی‌ تیس به توسعه اون کمک کرد و تلفیق اون با تجربه و علم اساتید دنیای آشپزی جای خود را در رستوران های میشلن استار 💫 باز کرد.
سر آشپزان بزرگی مثل فران ادریا، هستون بلومنتال، گرانت اچاز، خوزه اندرس، مارسل ویگنرون در این سیستم همواره ایده پرداز و پیشتاز بودند به طوری که حتی نوشیدنی های سرد رو با این سیستم تلفیق کردند و نوشیدنی های مولکولی هم ابداع کردند.
تیم مولکولار میکسولوژی پس از گذراندن دوره های مختلف بارتندری در ایتالیا، میکسولوژی در هلند و همینطور دوره های دانشگاه هاروارد در شاخه ی مولکولار گسترونومی و بعد از تحقیقات بسیار زیاد علمی با هدایت حافظ صفایی در سال ۹۵ شروع به کار کرده است و در حال حاضر یک تیم متخصص در بخش های مختلف اعضای موکلار میکسولوژی را تشکیل می دهند.
ما با علم میکسولوژی‌ و ترکیب‌ طعم ها و مزه ها، همینطور آگاهی از بیوشیمی‌ میوه ها، مزاج و خواص آن ها و تلفیق این شاخه با‌ مولکولار گسترونومی‌ علاوه بر ایجاد عطر و طعم و حس جدیدی از نوشیدنی ها به سلامت میهمانان فکر می کنیم و همینطور هدف ما بالابردن فرهنگ مصرف‌ نوشیدنی هایی است که در ایران قدیم در آن استاد بودیم و  امروز اما بسیار ضعف داریم.